Πε. Μάι 2nd, 2024

Στο πλαίσιο της προσπάθειας του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού για βοήθεια, υποστήριξη και ανακούφιση σε μεμονωμένα άτομα και οικογένειες που βρίσκονται σε ανάγκη και προκειμένου να ανταποκριθεί στη σημερινή κρίσιμη κατάσταση, κάνει έκκληση για προσφορά τροφίμων μακράς διαρκείας (λάδι 1lt, ζάχαρη, κονσέρβες, όσπρια, γάλα εβαπορέ, ζυμαρικά κ.λ.π.), ειδών ατομικής υγιεινής και απορρυπαντικών. Τα τρόφιμα πρόκειται να διανεμηθούν σε οικονομικά αδύναμες οικογένειες και άτομα, εν όψει του Πάσχα.

Για το λόγο αυτό σας ενημερώνουμε ότι, όσοι/ες το επιθυμούν, μπορούν να μας φέρουν τρόφιμα, από την Τετάρτη 17-04-2024 έως και την Παρασκευή 19-4-2024 για να επικοινωνήσουμε με τον Ερυθρό Σταυρό, ώστε να σταλεί στη σχολική μονάδα αυτοκίνητο με εθελοντές για την παραλαβή των τροφίμων. Κατά την παραλαβή θα γίνει φωτογράφιση με τους εκπροσώπους του Ε.Ε.Σ., όσων συμμετεχόντων εκπαιδευτικών, γονέων και μαθητών το επιθυμούν, για την έκδοση Δελτίου Τύπου, με σκοπό την προαγωγή του κοινωνικού έργου του Σχολείου.